Nu finns den här populära och sköna behandlingen Tibetansk Facelift Massage även i en lite kortare variant, 60 minuter, och godkänd som friskvård!
60 minuter total avkoppling !
Du ligger varmt nerbäddad och bara kopplar av!
Här jobbar jag med djupgående massage ansikte, hals, nacke, axlar och mellan skulderblad
och hela skalpen. I ansikte och hals jobbar jag även med bl a lymfdränage, stretch och akupressur. Behandlingen stimulerar kollagen och elaststin i din hud och det ger ett fräscht glow, ett helt naturligt facelift och reducerar rynkor. Lymfdränaget rensar bort svullnader i ansikte. Dina spända ansiktsmuskler blir avslappnade och du får hjälp med spänningshuvudvärk mm. Genom akupressuren i ansiktet stimuleras alla organ i kroppen och du får en total vila.
I behandlingen ingår avtvätt av ansikte och dekolletage med peeling, du får ett välgörande serum och en dagkräm som avslutning, eller om du väljer en fuktmask.
För bästa resultat bokar du denna behandling regelbundet! Förutom effekter i ansikte så får hela kroppen och sinnet en väldigt djup och skön avslappning!