För att säkerställa att omdömen kommer från faktiska besökare mejlar vi och ber om ett omdöme efter ett genomfört besök.
4.8 av 5Baserat på 114 betyg
5
(90)
4
(21)
3
(3)
2
(0)
1
(0)
Senaste recensionerna44 recensioner från 114 betyg
Vesna M.
Mycket nöjd! Mia en underbar tjej såm kan sitt jobb 😊
Emma L.
Nu har jag gjort 2 behandlingar hos fina Mia och kommer garanterat fortsätta, detta är bland det finaste jag kan ge till mig själv efter att länge upplevt besvär. Märker redan skillnad och är så tacksam för den trygghet och service Mia ger. Salongen är även jätte fin och mysig. Rekommenderar varmt!
EvaLena L.
Har gjort en provbehandling Emsella, och köpt 6 behandlingar idag. Kändes bra. Fin lokal o trevlig Mia.
Lena K.
Redan efter 2 besök märker jag stor skillnad 😁 Rekommenderas varmt
Visa fler recensioner
Om företaget
EMSELLA är den världsunika metoden som riktar sig till alla kön för att hjälpa patienter med urininkontinens, bäckenbottenproblem före och/ efter förlossning och/eller nedsatt intim tillfredsställelse.
EMSELLA använder elektromagnetisk energi för att leverera tusentals supramaximala sammandragningar i bäckenbottenmusklerna under en enda behandling.
Under en behandling sitter du FULLT PÅKLÄDD i Emsella-stolen och kan t.ex. läsa en bok.
Behandlingen är icke-invasiv och inte baserad på värme eller kyla. Med andra ord finns inga risker för brännskador, ärrbildning eller svullnad.