För att säkerställa att omdömen kommer från faktiska besökare mejlar vi och ber om ett omdöme efter ett genomfört besök.
5 av 5Baserat på 989 betyg
5
(961)
4
(25)
3
(1)
2
(0)
1
(2)
Senaste recensionerna550 recensioner från 989 betyg
Frida A.
till Dr.Divine
Toppen 👍😊
Li B.
till Dr.Divine
Skickligt och proffsigt bemötande i en väldigt lugn och harmonisk miljö
Linda N.
till Dr.Divine
Lika nöjd som alltid när jag besökt er 🥰.
Trevligt bemötande och man känner sig så omhändertagen. Ni är fantastiska 🌸
Rona G.
till Dr.Divine
Så fin personal ; & underbart bemötande.
Professionellt, smidigt, o bra resultat !!
Den fina lokalen är ett extra plus 👌🏻
Hit kommer jag tillbaka ☺️
Visa fler recensioner
Om företaget
NY LAG SEDAN 1 JULI 2021
Från och med den 1 juli 2021 tillträdde en ny lag inom estetiska injektionsbehandlingar.
För oss på Dr.Divine innebär det en ytterst liten förändring kring konsultationer då vi alltid har arbetat för att ha en säkerhet och trygghet för alla våra kunder.
Lagen innebär bland annat att kompetenskraven på behandlare har stärkts vilket innebär att endast legitimerade läkare, tandläkare eller sjuksköterskor får utföra estetiska injektionsbehandlingar.
Vår klinik har sedan starten av Dr.Divine haft det som krav på våra behandlare. Det som även är ett krav som vi alltid följt är att ha en patientförsäkring vilket vi har via Folksam, samt att vi är anmälda och registrerade hos IVO.
DU SOM ÄR NY KUND:
En konsultation måste genomföras senast 48 timmar innan eventuell behandling. Vi på Dr.Divine erbjuder alltid kostnadsfri konsultation. Konsultationer sker alltid hos legitimerade läkare.
DU SOM ÄR BEFINTLIG KUND:
Om du har haft ett besök hos oss de senaste 6 månaderna kan du boka en tid för en injektionsbehandling utan att göra en ny konsultation.
Om mer än 6 månader har passerat sedan senaste behandlingen krävs det att man gör en ny konsultation senast 48 timmar innan man gör en ny behandling.
Konsultation erbjuds på kliniken eller via telefonsamtal enligt kundens önskemål.
För din säkerhet behandlas du alltid av legitimerade läkare på Dr.Divine!
Avbokning!
För att ge alla möjlighet att besöka oss på Dr.Divine har vi en avbokningspolicy!
När du bokar ett besök hos oss godkänner du följande: Samtliga av- och ombokningar hos oss skall göras senast 24 timmar innan inbokat besök. Tider avbokas med den avbokningskod som kommer med bokningsbekräftelsen.
Vid av- eller ombokning senare än den angivna tidsperioden debiteras klienten en sen avbokningsavgift på
1 000 kr för injektionsbehandlingar samt 500 kr för kostnadsfria återbesök & konsultationer!
Vi hoppas innerligt att ni har förståelse för detta och värderar vår tid och kraft som vi lägger ner på att finnas tillgängliga för er!
(Det går inte att avboka tider via mail, sms, samtal eller instagram).
18 års gräns på alla injektioner.