Esthetique By M

Inte tillräckligt med recensioner än
Sjövägen 22, 169 55, Solna
Välkommen till Estetique By M! Estetique By M är en klinik där naturliga resultat, kvalitet och kundtrygghet alltid står i centrum. I Sverige är det lag på konsultation minst 48 h innan injektionsbehandling om du tidigare ej besökt kliniken eller om du ej varit på kliniken senaste 6 månaderna för samma behandling. Därför är det nödvändigt att boka en sådan minst 48 h innan. Återkommande behandlingar efter mer än 6 månader är en ny konsultation återigen nödvändig, men ytterligare betänketid behövs inte. Inför din planerade behandling kommer du att erhålla ett informerat samtyckesformulär som du behöver underteckna inför ditt besök. Vänligen läs igenom denna innan ditt möte med våra behandlare. Viktiga villkor att notera: - Estetique By M tillämpar en åldersgräns på 18 år för samtliga estetiska injektionsbehandlingar. - Observera att förseningar och uteblivna besök debiteras till fullpris. Ansvaret att konsultationen görs i rätt tid ligger på dig som kund. Om bokad behandling ej kan utföras pga konsultation ej är utförd enligt lag debiteras du fullpris på bokad behandling. Om du är osäker på vilken behandling du önskar att få, rekommenderar vi att du bokar en konsultation. Under denna konsultation kommer vi att diskutera dina förväntningar och önskemål i detalj. Estetique By M's behandlare använder endast säkra och högkvalitativa produkter. För eventuella frågor kan du enklast nå oss via memarhealthab@gmail.se Varma hälsningar Estetique By M
24571

Boka tjänst

Konsultation

  • Konsultation
    15 minuter, KostnadsfriMer info
    Boka

Botox

  • Botox 1 område (tex kråksparkar/panna/argrynka)
    30 minuter, 1 500 krMer info
    Boka
  • Botox Lip Flip
    20 minuter, 1 800 krMer info
    Boka
  • Botox 2 områden (tex kråksparkar och/eller panna och/eller argrynka)
    30 minuter, 2 000 krMer info
    Boka
  • Botox 3 områden (kråksparkar/argrynka och panna)
    40 minuter, 2 500 krMer info
    Boka

Fillers

  • Fillerbehandling läppar
    45 minuter, 2 800 krMer info
    Boka
  • Fillerbehandling Nasolabialveck (linjer mellan näsa och mun)
    30 minuter, 2 800 krMer info
    Boka
  • Filler marionettlinjer "sura mungipor"
    30 minuter, 2 500 krMer info
    Boka

Personal

noImage
Dr MahtaLegitimerad läkare
Mahta är både legitimerad läkare och legitimerad sjuksköterska med mångårig erfarenhet inom vårdsektorn. Hon har starkt intresse för estetisk vård med omfattande erfarenhet och kunskap inom injektionsbehandlingar.

Betyg och recensioner

Inte tillräckligt med recensioner än

Om företaget

Dr Memar är grundare för Estetique By M och är medicinskt ansvarig på kliniken. Estetique By M är registrerad hos Inspektionen för Vård och Omsorg (IVO) och vi innehar patientförsäkring och yrkesförsäkring via Folksam för din säkerhet och trygghet. Genom att göra en bokning bekräftar du att du har läst all information och godkänt villkoren. Du når oss enklast genom att maila memarhealthab@gmail.com.

Bilder

Detaljer och kontakt
    • Öppettider (Övrig information)
    • Öppet via tidsbokning
  • 7369659 XX
  • Sjövägen 22, 169 55, Solna